Jak zaprojektować najlepszą stronę internetową? 4 proste kroki

etapy projektowania strony internetowej

Artykuł dodany prze Iwona Protasiuk | 06-06-22


W erze cyfrowej, Twoja strona internetowa jest kluczowa dla pozyskania nowych klientów i utrzymania starych. Jeśli jesteś gotowy, aby przenieść swój biznes do Internetu, oto 4 proste kroki do zaprojektowania najlepszej strony internetowej, która wspiera Twoją markę i pomoże napędzić sprzedaż.

Na pierwszy rzut oka, tworzenie strony internetowej może wydawać się łatwe. Jednak z wszystkich różnych funkcji, kolorów i układów stron internetowych tam; to może być przytłaczające wiedzieć, gdzie zacząć. Twoja strona internetowa to Twój wirtualny sklep - więc stworzenie skutecznego jest niezbędne dla każdego, kto chce sprzedawać swoje produkty lub usługi online. Niezależnie od tego, czy uruchamiasz nowy sklep internetowy, czy chcesz po prostu odświeżyć swoją obecną stronę, te 4 proste kroki pomogą Ci zaprojektować najlepszą stronę dla Twojej firmy.

Zdecyduj o celu swojej strony

Po pierwsze, musisz zdecydować o celu swojej strony internetowej. Czy Twoja strona jest nastawiona na sprzedaż, czy może ma charakter informacyjny? Czy będzie na niej prowadzony Twój blog? Czy stworzysz na niej sklep eCommerce?

To wszystko są pytania, które trzeba będzie zadać sobie podczas projektowania witryny. Każda funkcja będzie kosztować, zarówno czas i pieniędze. Wybór odpowiednich funkcji od początku pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych kosztów i bólu głowy w dół drogi. Teraz przejdźmy do następnego kroku.

Określ swoją docelową grupę odbiorców

Jeśli wiesz, kim jest Twoja grupa docelowa, możesz lepiej zdecydować, jakie funkcje są ważne dla Twojej witryny. Na przykład, jeśli celujesz w matki w wieku 25 - 45 lat, będziesz chciał zawrzeć zdjęcia lub filmy z małymi dziećmi. Jeśli nie jesteś pewien swojej grupy docelowej, narzędzia takie jak Google Analytics mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o Twoim obecnym ruchu.

Ustal wygląd i styl swojej witryny

Teraz, gdy już zdecydowałeś się na docelową grupę odbiorców i cel swojej strony, czas zacząć myśleć o wyglądzie i sposobie działania Twojej witryny. Zacznij od logo i marki firmy - to pierwsze elementy, które zobaczą odwiedzający stronę podczas jej przewijania. Jeśli odświeżasz swoją obecną stronę, możesz użyć swojego logo jako szablonu dla nagłówka.

Jeśli tworzysz nową witrynę, wybierz nagłówek, który uzupełnia Twoją markę. Pomyśl o kolorach, które chcesz zawrzeć na swojej stronie. Czy chcesz mieć jasny czy ciemny schemat kolorów? Czy powinieneś dołączyć zdjęcia lub użyć odważnych lub stonowanych kolorów?

Zdecyduj o najważniejszych funkcjach witryny

Kiedy już zdecydowałeś się na swój wygląd i styl, nadszedł czas, aby zdecydować o najważniejszych funkcjach witryny. Jaką funkcjonalność chcesz mieć na swojej stronie? Czy chcesz funkcjonalność eCommerce, czy wolisz używać koszyka na zakupy hostowanego przez stronę trzecią?

 

Twoja strona internetowa jest pierwszym miejscem, do którego udaje się większość odwiedzających, gdy poznają Twoją firmę, produkt lub usługę. Poprzez skupienie się na celu witryny, docelowej grupie odbiorców i najważniejszych cechach, oraz podjęcie decyzji o nawigacji w stopce, będziesz na dobrej drodze do zaprojektowania najlepszej strony dla swojej firmy.

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape

Ostatnie wpisy

E-commerce, czyli handel elektroniczny, odgrywa coraz większą rolę w dzisiejszym świecie biznesu online. Znacz

Media społecznościowe od lat zyskują na popularności i stały się nieodłącznym elementem życia społecznego. Wra

Kampanie mailingowe są jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dotarcie do klientów i promowanie swojej m

Planowanie treści jest ważne, ponieważ umożliwia lepsze zrozumienie tego, czego oczekują czytelnicy, a także u

Z ponad 2 miliardy miesięcznych aktywnych użytkowników i prawie tyle samo potencjalnych klientów, reklama n

W ostatnich dwóch dekadach byliśmy świadkami gwałtownego wzrostu globalnego handlu i wzajemnych połączeń lu

Dobrze zaplanowana kampania mailingowa to świetny sposób na dotarcie do klientów. Daje ona możliwość budowa

Świat staje się coraz bardziej cyfrowy, a ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu za pomocą urządze

Jeśli zaczynasz stronę internetową, prawdopodobnie masz wielkie pomysły na to, jak napędzać ruch i promować

team-bg background-shape background-shape background-shape background-shape